Pod zdravstveno-sanitarnim nadzorom u Crnoj Gori se nalazi 6.278 osoba.
Institut pomno prati razvoj epidemiološke situacije o čemu se redovno obavještava javnost.
Iz Instituta za javno zdravlje jutros je saopšteno da je Crnoj Gori do sada 85 građana inficirano koronavirusom i da je pod nadzorom 6.278 osoba.
U Kliničkom centru Crne Gore liječi se četrnaest pacijenata kod kojih je potvrđeno prisustvo virusa COVID-19 od kojih troje u Jedinici intenzivnog liječenja Interne klinike.
“Svi pacijenti su trenutno stabilnih vitalnih parametara”, naglasili su iz KCCG.
Po opštinama broj inficiranih COVID-om 19 jutros iznosi:
Tuzi: 32,Podgorica: 28,Bar: 6,Andrijevica: 6,Herceg Novi: 4,Budva: 4,Ulcinj: 3
Danilovgrad: 1,Tivat: 1
Svi hirurzi, ginekolozi, anesteziolozi, instrumentari i babice Opšte bolnice Bar smješteni su u izolaciju, a umjesto njih rade doktori iz Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), saopštio je šef Kriznog medicinskog štaba , doktor Ranko Lazović.
Dok se ljekari bore protiv pandemije COVID-19, DFC nastavlja da se bori protiv infodemije – glasina, dezinformacija, teorija zavjere i lažnih vijesti.
Potrebno je pratiti objave i informacije koje dolaze sa zvaničnih i kredibilnih adresa poput Instituta za javno zdravlje, Ministarstva zdravlja i Svjetske zdravstvene organizacije.
Objave pojedinaca sa lažnih profila na društvenim mrežama nijesu kredibilan izvor informacija o koronavirusu. Kad se neistinite stvari pomešaju sa stvarima koje zvuče razumno ili istinito, to zbuni ljude
Limun i soda bikarbona nijesu lijek za koronavirus, poručuju iz Digitalnog forenzičkog centra nakon što se pojavio veliki broj dezinformacija sa receptom koji navodno dolazi iz Izraela.
“Svjesni smo da se znatan broj dezinformacija o pandemiji širi preko društvenih mreža i aplikacija, koji imaju oblik postova i skrinšotova sa savjetima koji se pripisuju anonimnim stručnjacima. Ovi postovi su obično prepuni naučnih grešaka i savjeta o ljekovima”, navode iz Digitalnog forenzičkog centra.